Atrakcje Mrągowa

Turyści chętnie odwiedzają Mrągowo. Jednym z wartych odwiezenia miejsc w Mrągowie jest Miasteczko Mrongoville – udostępnione od 2008r. znajduje się na przedmieściach miasta, w pobliżu rzeki Dajny i zostało stworzone dokładnie na styl miasteczka westernowego.

Mrągowo noclegi  leżą w samym sercu Mazur, na skraju Puszczy Piskiej między Mrągowem a Mikołajkami

Znajduje się tu wiele fajnych atrakcji:

desperados – interaktywna gra,

kino Cinema 5d,

inscenizacja napadu na bank i pojedynku rewolwerowców – z udziałem profesjonalnych kaskaderów,

strzelnica,

dla najmłodszych plac zabaw z dmuchańcami i różnymi grami zręcznościowymi,

Ponadto na terenie Miasteczka znajduje się stylowy Saloon i Mexico Bar, gdzie można spróbować kuchni rodem z Dzikiego Zachodu.

 Mrągowo noclegi nad jeziorem Czos w sercu Mazur w bezpośrednim sąsiedztwie, nieopodal amfiteatru i plaży nad jeziorem Czos. Jest to doskonałe miejsce na wypoczynek z rodziną i przyjaciółmi oraz baza wypadowa do zwiedzania Mazur.

Warto przyjechać do Mrągowa, w czasie Pikniku Country by posłuchać muzyki i doświadczyć wyjątkowego klimatu obecnego podczas festiwalu. W czasie trwania festiwalu całe Mrągowo zamienia się w kipiący życiem jarmark. W mieście odbywają się warsztaty artystyczne, liczne wystawy i barwne korowody.
Noclegi Mrągowo tym czasie miasto zupełnie zmienia swoje oblicze. Kilkadziesiąt tysięcy fanów, którzy tu przybywają najczęściej na motocyklach – przebiera się w kowbojskie stroje.
Program Pikniku uatrakcyjniają również pokazy tańca, Parada Country, oraz różne konkursy.

Mrągowo domki, tanie noclegi oferuje idealne miejsce na wypoczynek z rodziną i przyjaciółmi. Mrągowo domki letniskowe nad jeziorem, bliskość jezior i lasów pozwoli poczuć mazurski klimat. Mrągowo usytuowane jest pomiędzy jeziorami Czos i Juno i jest stolicą Pojezierza Mrągowskiego . Mrągowo znane jest w Polsce jako festiwalowe miasto, gdyż organizowane są tu słynne rokroczne imprezy takie jak. Z miasta wiodą liczne i ciekawe szlaki wędrówek pieszych, rowerowych i wodnych.

Okoliczne atrakcje turystyczne:

· Piknik Country, Mazurska Noc Kabaretowa, Festiwal Kultury Kresowej oraz koncerty w amfiteatrze.

· Na trasie Mikołajki – Ruciane-Nida, nad jeziorem Bełdany znajduje się Galindia osada, w której odtwarza się obrzędy plemienia Galindów: wyprawa łodziami, napad Galindów, strzelanie z łuku i inne rytuały

· Szestno – Gotycki kościół z drugiej połowy XV wieku

· Kętrzyn – zamek krzyżacki i kościół Gotycki z XIV wieku

· Gierłoż koło Kętrzyna – Kwatera Hitlera Wilczy Szaniec, Park miniatur

· Święta Lipka – Sanktuarium Maryjne z XVII wieku, w którym odbywają się koncerty organowe

· Ryn – pokazy rycerskie na zamku z XIV wieku

· Giżycko – Twierdza Boyen , rejsy statkiem po jeziorze

· Reszel – Zamek Krzyżacki z XIV wieku

· Mikołajki – przystań Żeglarska

· Krutyń – spływy kajakowe w rezerwacie przyrody

· Kadzidłowo – park dzikich zwierząt

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mrągowo i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.