Co można robić latem w Kudowie – Zdroju

  1. Zwiedzanie Parku Zdrojowego: Kudowa-Zdrój ma piękny Park Zdrojowy, gdzie można spacerować, odpoczywać i cieszyć się zielenią. Możesz podziwiać różnorodne gatunki drzew, fontanny i rzeźby, a także skorzystać z urokliwych altanek.
  2. Leżakowanie nad rzeką: W Kudowie-Zdroju przepływa rzeka Bystrzyca Dusznicka, która jest idealnym miejscem na relaks. Możesz rozłożyć koc, położyć się na trawie i cieszyć się spokojem i świeżym powietrzem nad brzegiem rzeki.
  3. Wycieczki piesze i rowerowe: Okolice Kudowy-Zdroju oferują wiele szlaków pieszych i rowerowych, które prowadzą przez piękne krajobrazy Kotliny Kłodzkiej. Możesz wybrać się na wędrówkę lub przejażdżkę rowerową, odkrywając okoliczne góry, doliny i pola.
  4. Zamek Książąt von Hohenzollern: W pobliskim miasteczku Wałbrzych znajduje się Zamek Książąt von Hohenzollern, jeden z największych zamków w Polsce. Możesz odwiedzić zamek, zwiedzać jego wnętrza i spacerować po pięknych ogrodach zamkowych.
  5. Smaki regionalne: Kudowa-Zdrój i okolice oferują wiele restauracji i kawiarni, gdzie można spróbować tradycyjnych potraw i napojów regionalnych. Możesz skosztować regionalnych specjałów, takich jak schab po kudowsku, chleb na zakwasie czy wódkę ziołową.
  6. Zwiedzanie Kaplicy Czaszek: W pobliskiej miejscowości Czermna znajduje się Kaplica Czaszek, znana z niezwykłej dekoracji złożonej z prawie 3 tysięcy ludzkich czaszek. Możesz odwiedzić tę unikalną kaplicę i dowiedzieć się o jej historii.
  7. Uzdrowiskowe zabiegi: Kudowa-Zdrój jest uzdrowiskiem, znanych z leczniczych właściwości swoich wód mineralnych. Możesz skorzystać z różnorodnych zabiegów leczniczych, takich jak inhalacje, kąpiele lecznicze, masaże czy fizykoterapia.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kudowa Zdrój i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.