Dom Wczasowy Na Kamieńcu

Dom Wczasowy Na Kamieńcu
ul. Środkowa 240 A
34-405 Białka Tatrzańska

18 26 544 36
603 055 630
18 26 545 42


Dom z dala od głównej drogi,  z doskonałym dojazdem i parkingiem. Cicha spokojna okolica , panorama Tatr Wysokich i Bielskich. W pobliżu domu w odległości 350 m znajduje sięośrodek narciarski Kotelnica Białczańska.

Terma ,, Bania”- to nowo otwarty obiekt rekreacyjno – wypoczynkowy z leczniczymi basenami termalnymi, hydromasaźami i saunami oraz SPA i WELLNESS. Woda w basenach ma 30 'C. Są 4 zjeźdżalnie o zróźnicowanym stopniu trudności. W saunarium możemy znaleźć 5 saun o różnej specyfice.

W okresie letnim kolej linowa , Beskidy i oczywiście samą Białkę Tatrzańską. Na Kotelnicy w okresie letnim jest prowadzony wypas owie. Z Kotelnicy poprowadzony jest szlak turystyczny i rowerowy. Polecamy wycieczki w Tatry , Pieniny i na Słowację.

Oferujemy


– 25 pokojami z łazienkami. Pokoje są 1, 2, 3, 4 – osobowe, z łóżkami pojedynczymi i podwójnymi.
– kuchni i stołówka
– sala wypoczynkową z kominkiem.
– sala konferencyjną dla 15 osób.
– świetlica z piłkarzykami i tenisem stołowym.
– boisko do siatkówki i piłki nożnej.
– altanka
– miejsce do zorganizowania ogniska

 

Białka Tatrzańska jest jedną z najatrakcyjniejszych miejscowości górskich między innymi ze względu na bardzo dobre warunki do uprawiania sportów zimowych. Białka Tatrzańska jest to piękna wieś podhalańska w południowej Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim.  W Białce znajduje się kilka ośrodków narciarskich, a większość z nich jest objęta wspólnym systemem karnetów, tzw. „Tatra Ski”. Białka Tatrzańska zachowała swą kulturę i tradycje góralskie, możemy tu spotkać klimatyczne karczmy, swoista gwara czy bacówki służące juhasom i ich owieczkom. Wieczór w Białce Tatrzańskiej można spędzić na Kotelnicy, gdzie organizowana jest watra z pieczeniem kiełbasek, a zdarza się, że nawet całego barana. Ludowi bajarze wprowadzają magiczną atmosferę. Dawniej watry, czyli po prostu góralskie ogniska, miały przywoływać pamięć o dawnych zwyczajach i wydarzeniach. Przełom Białki został ogłoszony rezerwatem również ze względu na unikalny krajobraz. występuje tu reliktowa roślinność naskalna oraz zabytki archeologiczne. Rzeka Białka przyciąga turystów zwłaszcza latem. Jej woda daje ochłodę od upału, a kamieniska służą jako plażę. W okolicy wyznaczono też wiele tras wspinaczkowych o różnym stopniu trudności.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Białka Tatrzańska i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.