Jastarnia

Jastarnia to miasto letniskowe w województwie pomorskim, leżące na Mierzei Helskiej. Obecnie znane jest jako miejscowość turystyczna, doskonała na urlop. Posiada kilka plaż i strzeżonych kąpielisk, a także doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych.

Bardzo dużą popularnością w Jastarni cieszą się plaże. Szerokie, piaszczyste, ze strzeżonymi kąpieliskami i wieloma atrakcjami, które umilą czas zarówno dzieciom jak i dorosłym z pewnością każdemu przypadną do gustu. W pobliżu można wypożyczyć skuter wodny lub nauczyć się surfowania.

Jastarnia powstała jeszcze w XIV wieku na mocy przywileju krzyżackiego. W wieku XVI została wydzielona Jastarnia Pucka i Jastarnia Gdańska. Do wieku XX była to głównie miejscowość rybacka. Zmieniło to powstanie portu morskiego i linii kolejowej łączącej Puck z Helem.

W mieście znajduje się wiele atrakcji morskich. Do portu po jego zachodniej stronie przybijają łodzie, kutry rybackie i statki żeglugi przybrzeżnej, a po wschodniej znajduje się ośrodek żeglarstwa i baza płetwonurków. W miejscowości jest także latarnia morska i wiele ścieżek przyrodniczych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Jastarnia, Noclegi, Noclegi nad morzem, Pomorze i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.