PENSJONAT DZIWISZEWO

Dziewiszewo 1
11-500 Giżycko

W naszym Pensjonacie do dyspozycji mamy osiem pokoi: 

 

  • sześć 2-osobowych
  • jeden 3-osobowy,
  • oraz jeden czteroosobowy apartament.

 

W każdym pokoju jest stałe łącze internetowe i odbiornik TV. Również każdy pokój ma swoją łązienkę.
Posiłki podawane są w dużej kuchni, w której znajduje się kominek. Gospodarze serwują tu specjały kuchni wschodniopruskiej, litewskiej i mazurskiej: babkę kartoflaną ze skwarkami i śmietaną, lina w śmietanie, szczupaka pieczonego, smażonego, grillowanego z warzywami, szczupaka po mazursku, zupę rybną, befsztyk kinorcki z pieczonymi ziemniakami i wiele innych, a także wyśmienite ciasta.
Jest też znakomicie zaopatrzona piwniczka, gdzie leżakują doskonałe domowe wina, dojrzewają nalewki z wiśni, pigwy, śliwek, jałowcówka i krupniki.
Mamy także własne dżemy, konfitury, marynaty i soki.
Na pewno będziecie Państwo umieli docenić smaki i niuanse naszej kuchni.

 

ATRAKCJE:
Okolice Dziwiszewa to idealne tereny do wycieczek pieszych i rowerowych, jak również do wypraw konnych, które jesteśmy w stanie zorganizować. Wzgórza o stromym nachyleniu stoków, leśne jary i parowy, a także podmokłe tereny bagienne, są niezłym wyzwaniem dla wielbicieli jazdy na quadach. Jest stąd blisko do wszelkich mazurskich atrakcji. Na Państwa życzenie oferujemy szeroki wachlarz tematycznych wypraw i rejsów.
Północne Mazury w okolicach Dziwiszewa są piękne zarówno w słoneczne lato, jak i złotą jesienią, czy mroźną zimą. Można wówczas oddawać się grzybobraniu, wędkarstwu oraz polowaniom. Ale przede wszystkim znakomicie odreagować w pierwotnej naturze wszechobecny we współczesnym życiu stres. W mroźne i śnieżne zimy są tu znakomite warunki do uprawiania narciarstwa biegowego lub wędkarstwa podlodowego. Zapraszamy też na kuligi i wyprawy bojerowe po zakutych w lód jeziorach.
Organizujemy rejsy statkiem po mazurskich jeziorach – zarówno na północy Mazur (krótsze) jak i na południu (dłuższe z możliwością noclegów). W czasie ich trwania proponujemy zwiedzanie okolicznych atrakcji – zabytków, rezerwatów przyrody, parków krajobrazowych. Oprócz rejsów wycieczkowych są możliwe także rejsy wędkarskie, ornitologiczne (obserwacje ptaków), nurkowe.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Giżycko i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.