POKOJE U LUCYNY

Czarna Góra leży w województwie małopolskim na terenie Polskiego Spisza nad rzeką Białką na zboczach Czarnej Góry. Na stałe mieszka w niej ok. 1500 ludzi. Składa się z części głównej, Zagóry i Sołtysowa.

Nasze pokoje to idealne miejsce dla osób szukających wypoczynku, fizycznej i psychicznej odnowy w miłej, przyjaznej atmosferze i w bliskości natury. Wyjątkowo ciekawe położenie tworzy oazę ciszy i spokoju.

Z roku na rok Czarna Góra staje się coraz bardziej docenianą przez turystów miejscowością. Udany wypoczynek gwarantuje cisza, spokój, świeże powietrze, bliskość pasm górskich i nowoczesny wyciąg narciarski. Nazwa miejscowości pochodzi od wzgórza, na którym jest położona.

Do dyspozycji gości mamy apartament i pokoje z łazienkami, telewizorem, dostępem do Internetu oraz jadalnię z aneksem kuchennym gdzie można spędzić wolny czas. Na ogrodzonej działce znajduje się parking, miejsce na ognisko i grilla, meble ogrodowe, piaskownica i trampolina.

Tereny dzisiejszej wsi jak i całe Zamagurze od późnego średniowiecza należały do Królestwa Węgier. Weszły w skład dóbr rodziny Horvathów, w których osiedliło się pięć rodzin. Mieszkańcy się pasterstwem, gdyż gleba i lokalizacja mało sprzyjały uprawom rolniczym.

O każdej porze roku można u nas mile i ciekawie spędzić czas. Zimą polecamy pobliskie wyciągi narciarskie, gdzie na dobrze przygotowanych i oświetlonych trasach narciarskich można uprawiać ulubione sporty zimowe: Grapa – Litwinka, Koziniec oraz wyciągi w Białce i Bukowinie Tatrzańskiej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Czarna Góra, Noclegi, Noclegi w górach, Podhale, Tatry i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.