Polsko-Niemiecka wymiana młodzieży Krosno – Marl

Od 15 do 22 października odbyła się duga cześć wymiany polsko-niemieckiej pomiędzy uczniami I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie oraz szkołą Willego Brandta w Marl. Projekt został zapoczątkowany w lutym, kiedy to krośnieńscy licealiści spędzali tydzień w domach swoich niemieckich kolegów poznając ich codzienne życie oraz szkolne realia.

Rewizyta rozpoczęła się spotkaniem obu stron na lotnisku w Krakowie. Od razu widoczny był entuzjazm młodzieży, która miała okazję spotkać się po dłuższym rozstaniu.

Cały następny dzień uczniowie zwiedzali Kraków, a gwoździem programu była Fabryka Schindlera. Wizyta w Oświęcimiu, która miała miejsce kolejnego dnia, stała się momentem refleksji nad historią obu państw. Baligród noclegi zaprasza.

Drugą część wizyty młodzież spędziła w Krośnie gdzie zwiedzała CDS, Muzeum Podkarpackie oraz Wieżę Farną. Całej wizycie towarzyszyły warsztaty w szkole oraz spotkania towarzyskie w rodzinach pomiędzy uczestnikami wymiany, co stanowi dowód integracji, do jakiej doszło pomiędzy stronami polską i niemiecką.

W przedostatni dzień wymiany odbyło się spotkanie z Prezydentem Krosna Piotrem Przytockim.

Pożegnanie obu grup było dla wszystkich bardzo trudne ponieważ pomiędzy młodzieżą powstała silna więź.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Baligród i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.