Powitanie Jesieni – Babiogórskie Puzzle Kultury

Babiogórskie Puzzle Kultury – czyli kolorowa układanka kulturalna, na którą składają się działania i pomysły zgłoszone, wykreowane i realizowane przez mieszkańców gminy Zawoja . Babiogórskie Puzzle Kultury to siedem ciekawych inicjatyw realizowanych przez i dla mieszkańców naszej gminy. W minioną sobotę (4 października) zakończyła się realizacja jednej z siedmiu inicjatyw – w ramach Programu „Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2014 – Babiogórskie Puzzle Kultury – czyli „Powitanie Jesieni”.

Pomysłodawczynią i koordynatorką tej inicjatywy była sołtys Sołectwa Zawoja Mosorne – Władysława Trybała. Powitanie Jesieni to inicjatywa mająca na celu integrację mieszkańców sołectwa poprzez wspólną pracę i zabawę na polanie.

„Powitanie Jesieni” rozpoczęło się tradycyjnymi wykopkami czyli kopaniem ziemniaków za pomocą motyk i zbieraniu ich do wiklinowych koszyków. Brali w niej udział zarówno starsi jak i młodsi mieszkańcy sołectwa. Po zakończeniu wykopów ziemniaki zostały przewieziono do kamiennej piwnicy a wszyscy biorący w nich udział zaproszeni zostali na poczęstunek. Po południu mieszkańcy sołectwa i przyległych przysiółków dojechali furmankami na plenerową Mszę świętą, która została odprawiona w kaplicy na Mosornym . Po zakończeniu mszy św. wszyscy zebrani udali się na polanę, gdzie przy ognisku i wtórach kapeli góralskiej rozpoczęli wspólną zabawę i świętowanie. Zawoja noclegi zaprasza.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Zawoja i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.