Poznaj swoją Naturę w Bieszczadach

6 lipca 2014 r. w Polańczyku, na corocznej Inauguracji Solińskiego Lata zawita kampania „Poznaj swoją Naturę”. Głównym punktem imprezy będzie koncert Andrzeja Piasecznego, Ambasadora kampanii, który poprzedzą atrakcje dla całej rodziny. Dla uczestników wydarzenia – szczególnie tych najmłodszych – przygotowano wiele zabaw, warsztatów i konkursów.

W Polańczyku pojawi się zielony namiot kampanii „Poznaj swoją Naturę”, w którym odwiedzający będą mogli dowiedzieć się więcej o projekcie „Poznaj swoją Naturę”, obszarze Natura 2000 Bieszczady, jak również o sieci Natura 2000 w województwie podkarpackim. Polańczyk noclegi oferuje udany wypoczynek.

Elementem Solińskiego Lata będzie konkurs na Najlepszy Produkt Lokalny Obszaru Natura 2000, podczas którego prezentowane będą, ubiegające się o tytuł Najlepszego Produktu Lokalnego Obszaru Natura 2000 Bieszczady PLC180001 artykuły spożywcze, przetwory, rękodzieła, i inne specjalności. Uczestnicy ocenią produkty z regionu. W ten sposób wyłoniony zostanie producent, pretendujący swoja specjalnością do tytułu najlepszego produktu lokalnego. Więcej o konkursie na stronie kampanii.

Kampania „Poznaj swoją Naturę” ma na celu podniesienie świadomości społecznej związanej z ochroną przyrody realizowanej w ramach Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000, a także pokazanie korzyści dla gmin i ich mieszkańców płynących z włączenia terenów do sieci obszarów Natura 2000.


Możliwość komentowania jest wyłączona.