Sanok

Sanok leży w dolinie Sanu u podnóża Gór Słonnych i Pogórza Bukowskiego w województwie podkarpackim. To popularna miejscowość turystyczna w Bieszczadach, którą odwiedza co roku wiele tysięcy wczasowiczów.

W mieście warto odwiedzić największe w Polsce muzeum etnograficzne powstałe po 1945 r. W Muzeum Budownictwa Ludowego można podziwiać ogromny zbiór eksponatów przedstawiających kulturę ludową na obszarze Karpat wschodnich i pogórzy.

Muzeum Historyczne w Sanoku posiada natomiast kolekcje obejmujące sztukę dawną i współczesną dzięki czemu można zapoznać się z dziełami z różnych okresów i je porównać. Najważniejszym okazem muzeum jest kolekcja ceramiki pokuckiej.

Sanok to miasto tętniące życiem, w którym organizowane są wydarzenia o zasięgu ogólnopolskim i europejskim. Są to imprezy sportowe, koncerty, występy, festiwale kulturalne. Warto odwiedzić też Ramerówkę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bieszczady, Noclegi, Noclegi w górach, Sanok i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.