U Gazdów Nad Potokiem

Brzegi
ul. Bafijówka 15
34-532 Jurgów

Zapraszamy do Brzegów, spokojnej wsi nad rzeką Białką, gdzie czekają na Wasz przyjazd gotowe pokoje gościnne.

Brzegi leżą we wschodniej części Podhala. Od Zakopanego – 15 km, od Poronina – 10 km, od Nowego Targu – 18 km. Wieś położona jest między dwoma wierchami w dolinie Brzegowskiego Potoku. Teren Brzegów rozciąga się od Rysów i Świnicy po rzekę Białkę i wynosi ok. 483 ha, od 770 m. n.p.m. nad Białką do 2499 m. n.p.m. na Rysach – najwyższej górze w Polsce.

Obszar Brzegów obejmuje Czarny Staw pod Rysami, Rysy, Dolinę Pięciu Stawów Polskich, Świnicę, Zawrat, Morskie Oko, Wołoszyn, Roztokę, Łysą Polanę, Rusinową Polanę, Wierch Poroniec, polany: Kramarzówkę, Jędralówkę, Kiczorę, Rynias i oczywiście właściwą miejscowość. Większość tego regionu należy do Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Fantastyczne położenie wsi sprawiło, że wielu poetów ludowych porównywało je „do książki otwartej do czytania”. Stwierdzić to można patrząc na Brzegi od strony wschodniej. W Brzegach na Głodówce znajduje się znany w całej Polsce punkt widokowy na Tatry. Koziniec jest bardzo wysoką i stromą grapą, z której roztaczają się niezapomniane widoki na dolinę Białki, na pobliski Spisz i Tatry.

Nasz dom umiejscowiony jest nad Potokiem Brzegowskim w dolnej części miejscowości, kilkaset metrów od Rzeki Białki. Blisko od nas znajduje się sklep wielobranżowy oraz przystanek autobusowy.

Amatorów białego szaleństwa ucieszy fakt, że nasz dom to świetna baza wypadowa na narty do znanych miejscowości: Jurgów (stok Hawrań-Ski 3 km), Białka Tatrzańska (Kotelnica, Bania, ok. 5 km), Czarna Góra (Koziniec, ok. 5 km) i wiele innych, mniejszych wyciągów w Bukowinie Tatrzańskiej, Gliczarowie czy na Słowacji.

Przyjechać na Podhale i nie odwiedzić gór? Owszem, można, ale kto raz przekroczy granicę Tatrzańskiego Parku Narodowego, ten w górach zostawia swoje serce i wraca tam przy kazdej okazji. Nasz dom to znakomity punkt startowy górskich wycieczek po Tatrach Polskich i Słowackich oraz Pieninach. W najbliższej okolicy znajdują się również piękne, spokojne i łatwo dostępne polany, przełom Białki oraz Pieniński Pas Skałkowy z historyczną Obłazową.

Na gości czekają trzy pokoje czteroosobowe i jeden trzyosobowy. Pokoje wyposażone są w telewizory i radia, można również korzystać z bezprzewodowego Internetu Wi-Fi. Do dyspozycji gości jest w pełni wyposażona kuchnia i jadalnia.

Przed domem znajduje się duży i bezpieczny parking. Okolica jest cicha i spokojna. Dla najmłodszych ciekawostką może być poznanie życia na gazdówce. Dzieci mogą zobaczyć konie, krowy, gęsi czy inne zwierzęta. Zimą zapraszamy na kuligi po okolicznych polach i łąkach.

A po męczących wędrówkach, zimowych czy letnich, warto ukoić zmęczone ciała w termalnych źródłach, których temperatura rozgrzeje i zrelaksuje każdego. Wystarczy wybrać się do Terma Bukovina (Bukowina Tatrzańska, zaledwie 2 km) lub Terma Bania (Białka Tatrzańska ok. 5 km). Gorących źródeł nie brakuje również na Słowacji, np. Poprad, Liptovski Mikulasz czy Beseniova.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Jurgów i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.