Wakacje we Władysławowie

Władysławowo to 15-to tysięczne miasto położone u nasady Półwyspu Helskiego. Miasto znane jest ze swojego turystycznego charakteru oraz dużego portu rybackiego.
Okolice Władysławowa wyróżniają się wśród innych rejonów Polski. Pięknie położone letnisko, w bliskim sąsiedztwie Chałup, Chrapowa, Rozewia, Jastrzębiej Góry i Karwi charakteryzuje się morskim klimatem o leczniczych właściwościach, czystą wodą i powietrzem nasyconym intensywnym zapachem jodu. Władysławowo domki to szeroka baza noclegów w pobliżu plaży i morza.

Morze otacza miasto od północy i częściowo od wschodu. Dalej na wschodzie i częściowo południu znajduje się Zatoka Pucka. Tutaj zaczyna się jedyna w Europie 34km mierzeja. Jest tu piękna, rozległa plaża o długości 23 km z 12 strzeżonymi kąpieliskami. Port rybacki jest także atrakcją dla turystów. W sezonie letnim, jednostki pływające oferują przejażdżki – rejsy po otwartym morzu.

To wyjątkowe pod względem klimatycznym miasto ma również kilka obiektów reprezentujących ciekawe rozwiązania architektoniczne. W centrum Władysławowa wznosi się wieża Domu Rybaka – obecnego Ratusza, w którym znajduje się dostępny punkt widokowy. Interesującą budowlą jest władysławowski kościół, gdzie w lipcu i sierpniu każdego roku w odbywają się koncerty muzyki organowej.
Władysławowo to ulubione miejsce wielu aktorów, muzyków, sportowców. Miasto zmienia się z każdym miesiącem. Latem i w maju zdarzają się dni z klimatem śródziemnomorskim, chociaż zimą bywa naprawdę mroźno.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Władysławowo i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.