„Weekend w Kazimierzu Dolnym” – wystawa malarstwa Ewy Gierasimiuk

Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Ewy Gierasimiuk: „Weekend w Kazimierzu Dolnym”. Wernisaż 12 września 2014 r. o godz. 16.00 w KOKPIT – Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym, ul. Lubelska 32/34.

Wystawę będzie można oglądać do 15 listopada 2014 r. r. w godzinach pracy biblioteki od poniedziałku do piątku 9.00- 17.00, w sobotę 10.00-14.00. Kazimierz Dolny noclegi zaprasza.

Malarka o swojej wystawie: „Jako inspiracja do powstania obrazów posłużyła mi obserwacja ludzi spacerujących na rynku w Kazimierzu Dolnym. Na niewielkich rozmiarów płótnach, kawałkach drewna litego oraz płytach specjalnego przeznaczenia PARALLAM i LVL ukazałam w swoisty sposób sezon turystyczny panujący w Kazimierzu nad Wisłą. Obserwując miasteczko, mieszkając w nim przez okresu studiów mogłam zauważyć, że miejsce to w tygodniu czy w okresie poza sezonem nie tętni życiem, jest spokojne i wyciszone. Podczas wolnych dni od pracy, czy festiwali zamienia się w zatłoczone miejsce, w którym trudno się poruszać, panuje gwar i atmosfera beztroskości. W pracach skupiłam się na kazimierskim rynku, przedstawiłam w jaki sposób wygląda Kazimierz między innymi podczas weekendu. Ludzie oprócz zwiedzania okolic (spacery po wąwozach, podziwiania architektury czy odwiedzania galerii) dużo czasu spędzają na rynku, gdzie zaczepiani są przez krążące Cyganki. Turyści zatrzymują się na rynku by odpocząć, zjeść gofry, lody czy wypić piwo w kawiarniach z widokiem na kazimierską studnie. Na drewnianych podobraziach uproszczone, spłaszczone plamy barwne tworzą zarysy postaci. Wykorzystując rysunek drewna postacie wpisywane są w podłoże malarskie tworząc niekiedy laserunkowe sylwety. Obrazy stanowią niewielką, subiektywną notatkę malarską z zaobserwowanych sytuacji dziejących się co weekend w malowniczym miasteczku jakim jest Kazimierz Dolny”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kazimierz Dolny i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.