Wypoczynek w Białce Tatrzańskiej

Białka Tatrzańska noclegi to wieś zlokalizowana na terenie województwa małopolskiego. Wieś usytuowana jest w okolicy Nowego Targu (15 kilometrów), Zakopanego (20 kilometrów). Znajdujące się w pobliżu pasma górskie to Polskie oraz Słowackie Tatry.

Najwyższych punktem na terenie Białki Tatrzańskiej jest Kaniówka, które znajduje się na poziomie 725 metrów nad poziomem morza.

Jak sama nazwa wskazuje, wieś znajduje się również nad rzeką Białą czyli prawym dopływem Dunajca. Ta rozciągająca się na długość ponad 40 kilometrów rzeka jest dużą wartością środowiska naturalnego wsi. Niejednokrotnie mówi się, że rzeka Białka jest jedną z najczystszych rzek na obszarze całego Podhala. To między innymi dzięki takiej jakości wody rzeki Białki, mogły rozwinąć się w niej liczne gatunki ryb (wśród nich na przykład lipienie bądź też pstrągi).

Na szczególną uwagę zasługuje również flora Białki Tatrzańskiej. Ta podhalańska wieś jest w 20% terenem zalesionym. Są to lasy mieszane, w których sporą przewagę stanowią takie gatunki drzew jak świerk 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Białka Tatrzańska i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.