Ząb

Ząb jest popularną i dogodnie usytuowaną miejscowością o charakterze wypoczynkowym w województwie małopolskim. Jest położona w urokliwym regionie Podhala i znakomicie sprawdza się jako baza wypadowa w Tatry.

W miejscowości do dyspozycji wczasowiczów jest rozbudowana i zróżnicowana infrastruktura noclegowa i gastronomiczna, która zaspokoi potrzeby każdego turysty. Ta malownicza miejscowość świetnie nadaje się na wypoczynek.

Jest tu cicho i spokojnie, niedaleko jest też do atrakcji występujących w większych ośrodkach turystycznych. W Zębie znajduje się wieżyczka z napisem „Witaj Gazdo Świata w miejscu skąd najbliżej do nieba”.

Została ona ufundowana na pamiątku przejazdu papieża Jana Pawła II. W miejscowości w sezonie zimowym czynna jest szkoła narciarska, a także serwis i wypożyczalnia sprzętu zimowego. Na tych właśnie stokach skakać uczył się Kamil Stoch.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Noclegi, Noclegi w górach, Podhale, Ząb i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.