Zieleniec

Zieleniec jest największym ośrodkiem narciarskim na Ziemi Kłodzkiej
Położony na wysokości 800-960 metrów na zboczach Gór Orlickich. Zieleniec  jest idealnym miejscem  do aktywnego wypoczynku . Specyficzny, klimat jest w Zieleńcu unikalny w skali całego kraju – ze względu na szczególny układ ciśnieniowy mas powietrza powoduje zwiększenie produkcji czerwonych ciałek krwi, co w efekcie znacznie poprawia samopoczucie.
Dzięki położeniu tras narciarskich wzdłuż  Gór Orlickich oraz ponadprzeciętnej ilości opadów w okresie zimowym,  sezon narciarski trwa w Zieleńcu nawet przez sto pięćdziesiąt dni w roku. Zaczyna się z z początkiem grudnia, a kończy nawet w połowie kwietnia.
Zieleniec Ski Arena to dwadzieścia siedem  wyciągów i koleje. To pięć nowoczesnych kanap oraz dwadzieścia dwa  kilometry doskonale przygotowanych tras.  Trasy zjazdowe w kurorcie są zróżnicowane od bardzo łatwych dla początkujących  po bardzo wymagające.  Zieleniec oferuje snowpark oraz pełnowymiarową rynnę (halfpipe). Na wszystkie wyciągi i koleje obowiązuje jeden karnet, który kupić przez internet.
Zieleniec posiada także bogate zaplecze noclegowo – gastronomiczne. Liczne noclegi w hotelach, pensjonatach oraz willach oraz restauracje i bary. Zieleiec oferuje zróżnicowana ofertę Zimą to przede wszystkim bogata oferta szkółek narciarskich. Lato również jest w Zieleńcu atrakcyjną porą roku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zieleniec i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.